mapa strony | strona główna > nowy poradnik kontraktowy
Beata Rechnio - Kołodziej
Jak zostać nauczycielem kontraktowym?
NOWY Poradnik dla osób ubiegających się o nadanie stopnia awansu zawodowego nauczyciela kontraktowego

Wydanie IV (uaktualnienie 23 VI 2019), zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 26 lipca 2018 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli (Dziennik Ustaw RP, poz. 1574)

Ten Poradnik jest przeznaczony dla nauczycieli, którzy rozpoczęli staż na nauczyciela kontraktowego we wrześniu 2018 r. lub później

Nauczycieli, którzy rozpoczęli staż na kontraktowego przed 1 września 2018 r. zapraszamy do lektury "starego" - ale wciąż aktualnego Poradnika - Jak zostać nauczycielem kontraktowym?.

Szanowni Państwo!
Udostępniamy nowy Poradnik autorstwa Beaty Rechnio-Kołodziej, dotyczący awansu na stopień nauczyciela kontraktowego. Poradnik jest zgodny z nowym Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 26 lipca 2018 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli.

Poradnik udostępniany jest w formie pliku PDF. Można go wydrukować na domowej drukarce.

Dodatkowo otrzymuje się wzory dokumentów w formacie Worda. Są to: plan rozwoju zawodowego, sprawozdanie z realizacji planu rozwoju zawodowego oraz druki niezbędnych wniosków.

Poradnik składa się z siedmiu rozdziałów:

1. Rozpoczęcie stażu, opiekun stażu, Twoje cele i zadania
2. Plan Rozwoju Zawodowego
3. O czym powinieneś pamiętać w trakcie stażu
4. Zakończyłeś staż - Sprawozdanie z realizacji Planu Rozwoju Zawodowego
5. Jak sporządzić teczkę dla komisji
6. Spotkanie z komisją
7. Przepisy, które powinieneś znać

Zadaniem tego Poradnika jest towarzyszenie nauczycielowi stażyście - krok po kroku – w drodze do uzyskania kolejnego stopnia awansu zawodowego – nauczyciela kontraktowego. Wynika z tego jego budowa – omówione są kolejno takie zagadnienia jak rozpoczęcie stażu, współpraca z opiekunem stażu, wyznaczenie celów pracy, sporządzenie planu rozwoju zawodowego, przebieg i zakończenie stażu, sporządzenie sprawozdania z realizacji planu rozwoju zawodowego, skompletowanie teczki i i spotkanie z komisją egzaminacyjną. Piszemy, o co może zapytać komisja. Na zakończenie omówione są istotne przepisy dotyczące awansu zawodowego nauczycieli.

ABY OTRZYMAĆ PORADNIK "JAK ZOSTAĆ NAUCZYCIELEM KONTRAKTOWYM", NALEŻY:
1. Wpłacić kwotę 49 zł na konto:
Nr konta 68 1240 5891 1111 0010 9010 7327
Właściciel rachunku WARAKOM JAKUB WARAKOMSKI
Adres: ul. Łokietka 78, 16-400 SUWAŁKI

2. Napisać maila na adres redakcja@awans.net Podać w nim imię i nazwisko (czytaj też pkt. 3) oraz zawiadomić redakcję AWANS.NET o fakcie wpłaty ("Wpłata została dokonana"). UWAGA! JEST TO WARUNEK KONIECZNY DO OTRZYMANIA PORADNIKA. Poradnik zostanie wysłany w momencie otrzymania przez nas wpłaty. Jeżeli chcesz przyśpieszyć otrzymanie Poradnika - czytaj pkt. 3. W temacie maila wpisać: "Kontraktowy nowy".

Jeżeli nie otrzymamy powiadomienia o wpłacie mailowo - PORADNIK NIE ZOSTANIE WYSŁANY - nawet jeśli wpłata zostanie zaksięgowana na koncie! Proszę wziąć pod uwagę ten warunek, gdyż ewentualna reklamacja może znacznie opóźnić otrzymanie Poradnika.

3. Jeżeli chcesz otrzymać Poradnik w tym samym dniu, podaj w mailu pełny adres pocztowy lub załącz dowód wpłaty. Podanie tych danych konieczne jest w celu uprawdopodobnienia informacji o wpłacie. Dane te nie są przez nas wykorzystywane ani przechowywane poza okres wpływu środków na nasze konto.

Prosimy o dokładne stosowanie się do podanej powyżej procedury, ponieważ w przeciwnym wypadku - z powodu dużej ilości zamówień - otrzymanie Poradnika może być opóźnione.

4. Po otrzymaniu maila z informacją o wpłacie, Poradnik wyślemy na Państwa adres e-mail w czasie do 6 godzin (jeśli podany był adres lub załączony był dowód wpłaty) - zwykle trwa to o wiele krócej.

UWAGA! Zakup Poradnika nie daje praw do otrzymywania w przyszłości jego aktualizacji bezpłatnie lub w cenie promocyjnej.

Redakcja AWANS.NET