mapa strony | strona główna > stary poradnik dyplomowany rozporządzenie 2018
Zbigniew Warakomski
Jak przygotować dokumentację dla komisji - wg rozporządzenia 2018?
STARY Poradnik dla osób ubiegających się o nadanie stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego - część 1

Wydanie VII, zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 26 lipca 2018 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli (Dziennik Ustaw RP, poz. 1574) z późniejszymi zmianami

Ten Poradnik jest przeznaczony dla osób, które staż na nauczyciela dyplomowanego rozpoczęły przed 31 sierpnia 2022 r.
UWAGA! Ten Poradnik NIE JEST PRZEZNACZONY dla osób, które nie rozpoczęły stażu na dyplomowanego do dnia 31 sierpnia 2022!
Dla osób, które rozpoczną ścieżkę awansową według nowego rozporządzenia z 2022 roku jest Poradnik Jak zostać nauczycielem dyplomowanym wg rozporządzenia 2022.


1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17  
Szanowni Państwo!

Dostęp do kolejnych 15 rozdziałów Poradnika jest płatny. Opłata wynosi 95 zł brutto - Poradnik jest dostępny online przez osiem tygodni, jest również możliwość zapisania Poradnika na dysk komputera, wtedy czas dostępu nie jest ograniczony.

Wpłacający otrzymuje swój osobisty adres internetowy, pod którym znajdzie się Poradnik. W tym czasie można go zapisać na komputerze, wydrukować etc.

Poradnik na dyplomowanego "Jak przygotować dokumentację dla komisji?" zawiera:
- przykładowe plany rozwoju zawodowego (dla nauczyciela szkoły, dla nauczyciela przedszkola i bibliotekarza);
- przykładowe sprawozdania dla dyrektora (dla nauczyciela szkoły, dla nauczyciela przedszkola i bibliotekarza);
- opis, jak przygotować teczkę dla komisji;
- przykładowe opisy i analizy do wszystkich siedmiu punktów (8.3.1, 8.3.2, 8.3.3, 8.3.4a, 8.3.4b, 8.3.4c, 8.3.4d);
- arkusz samooceny nauczyciela oraz zestaw 50 pytań, jakie mogą być zadane podczas rozmowy kwalifikacyjnej - wraz z odpowiedziami.
Poradnik przystosowany jest zarówno dla nauczycieli, który rozpoczęli staż na dyplomowanego przed 1 września 2018 r. i zakończyli go w 2019 r. lub później, jak i dla tych, którzy staż na dyplomowanego rozpoczęli we wrześniu 2018 r. - lub później (2019, 2020, 2021 itd.).

Prosimy o zapoznanie się z:
Przykładowy opis i analiza sposobu realizacji wymagań, o których mowa w § 8 ust. 3 pkt 1 Rozporządzenia

Oprócz 17 rozdziałów, w których omówiony jest szczegółowo przebieg kompletowania dokumentacji - w sposób zrozumiały nawet dla laika nie mającego nic wspólnego z oświatą (od zakupu materiałów papierniczych do przekazania teczek dla kuratorium:) - otrzymujecie Państwo dostęp do plików w formacie PDF, zawierających niezbędne dokumenty, takie jak przykładowy plan rozwoju zawodowego, sprawozdanie z realizacji planu rozwoju zawodowego, opisy i analizy, strony tytułowe kolejnych działów itp. Częściowo z tymi materiałami można zapoznać się w ogólnodostępnej części Serwisu AWANS.NET.

ABY OTRZYMAĆ PORADNIK "JAK PRZYGOTOWAĆ DOKUMENTACJĘ DLA KOMISJI" (NA DYPLOMOWANEGO), NALEŻY:
1. Wpłacić kwotę 95 zł na konto:
Nr konta 69 1240 5891 1111 0010 8471 0423
Właściciel rachunku AWANS.NET ZBIGNIEW WARAKOMSKI
Adres: ul. Łokietka 78, 16-400 SUWAŁKI
Tytuł wpłaty: IMIĘ, NAZWISKO, DYPLOMOWANY STARY 2018

2. Napisać maila na adres redakcja@awans.net Podać w nim imię i nazwisko oraz dołączyć dowód wpłaty. UWAGA! ZAWIADOMIENIE NAS MAILEM O FAKCIE WPŁATY JEST WARUNKIEM KONIECZNYM DO OTRZYMANIA PORADNIKA. W temacie maila proszę wpisać: "DYPLOMOWANY STARY 2018". Poradnik zostanie wysłany na Państwa adres e-mail w dniu nadesłania dowodu wpłaty.

Jeżeli nie otrzymamy powiadomienia o wpłacie mailowo - PORADNIK NIE ZOSTANIE WYSŁANY - nawet jeśli wpłata zostanie zaksięgowana na koncie! (gdyż nawet jeśli stwierdzimy wpłatę na koncie, a nie otrzymamy maila od Państwa, nie będziemy znali adresu mailowego, na jaki mamy wysłać Poradnik). Proszę wziąć pod uwagę ten warunek, gdyż ewentualna reklamacja może znacznie opóźnić otrzymanie Poradnika.

Jeżeli dowód wpłaty nie będzie dołączony do maila, Poradnik zostanie wysłany po wpłynięciu środków na nasze konto, jednak nie zalecamy tej procedury.

Prosimy o dokładne stosowanie się do podanej powyżej procedury, ponieważ w przeciwnym wypadku - z powodu dużej ilości zamówień - otrzymanie Poradnika może być opóźnione.

UWAGA! Zakup Poradnika nie daje praw do otrzymywania w przyszłości jego aktualizacji bezpłatnie lub w cenie promocyjnej.

*****

Z naszego Poradnika skorzystało już wiele osób, w tym obecni nauczyciele dyplomowani. Przytaczamy kilka opinii, jakie otrzymaliśmy na temat Poradnika.

Od dwóch dni jestem nauczycielem dyplomowanym. Teczkę układałam według Waszego poradnika. Kiedy skończyłam, sama byłam zachwycona tym, jak piękną, przejrzystą oprawę zyskał mój dorobek. Opłata mi nie przeszkadza. Książki są droższe i nie dają takich możliwości jak Internet. Dziękuję.
*
Pisząc awans oparłam się głównie na Waszym Poradniku, moje koleżanki również. Dzięki, że taki serwis powstał, życzę powodzenia.(...)
*
Bardzo fachowe porady, wreszcie krok po kroku, jasno wyłożona kawa na ławę.(...)
*
Chętnie zapłacę za korzystanie z Poradnika. Jest to jedyna publikacja, która pozwala w sposób logiczny przygotować dokumentację dla komisji. Obecnie jestem na etapie układania teczki i potrzebuję pomocy, bo się gubię. Dziękuję.(...)
*
Przesyłam gorące podziękowania za pomoc w rozplanowywaniu zawartości teczki! Skorzystałam z wielu porad i przyniosło to wspaniałe rezultaty - jestem dyplomowana z maksymalną liczbą punktów za egzamin. Bardzo dziękuję p. Warakomskiemu za wszelkie sugestie. Miałam sporo materiału, ale - po doświadczeniach z mianowanego - naprawdę trudno mi było mieć pewność, czy to, jak układam teczkę, ma sens. Dzięki Państwu poradziłam sobie. Gorąco pozdrawiam! I jeszcze raz bardzo dziękuję!!!(...)
*
Porady przedstawiane przez Państwo są wspaniale opracowane i wyjątkowo pomocne w przygotowywaniu dokumentacji.(...)

Przypominamy, że ze względu na to, że udostępniamy dziesięć różnych poradników, należy dokładnie zaznaczyć, że chodzi o STARY Poradnik dla kandydatów na nauczyciela dyplomowanego, aby uniknąć pomyłek.