Zbigniew Warakomski
Jak przygotować dokumentację dla komisji?
"Stary" Poradnik dla osób ubiegających się o nadanie stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego - część 1
Ten Poradnik jest przeznaczony dla nauczycieli, którzy przed 1 września 2018 r. zakończyli staż, ale nie otrzymali oceny dorobku lub nie złożyli wniosku o postępowanie
Nauczycieli w trakcie stażu oraz rozpoczynających staż po 31 sierpnia 2018 r. zapraszamy do lektury nowego Poradnika

Wydanie VI, napisane w oparciu o Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli z dnia 1 marca 2013 r.


Szanowni Państwo!

Dostęp do kolejnych 13 rozdziałów Poradnika jest płatny. Opłata wynosi 75 zł brutto za udostępnienie Poradnika przez Internet na okres ośmiu tygodni. Po zapisaniu Poradnika na twardy dysk komputera, czas dostępu nie jest ograniczony.

Wpłacający otrzymuje swój osobisty adres internetowy, pod którym znajdzie się Poradnik. W tym czasie można go zapisać na komputerze, wydrukować etc.

Oprócz 14 rozdziałów, w których omówiony jest szczegółowo przebieg kompletowania dokumentacji - w sposób zrozumiały nawet dla laika nie mającego nic wspólnego z oświatą (od zakupu materiałów papierniczych do przekazania teczek dla kuratorium:) - otrzymujecie Państwo dostęp do plików w formacie PDF, zawierających przykłady planu rozwoju zawodowego, sprawozdania dla dyrektora, niezbędnych dokumentów, stron tytułowych itp. a  przede wszystkim do przykładów kompletnych opisów i analiz do punktów:
8.2.1,
8.2.2,
8.2.3,
8.2.4a,
8.2.4c,
8.2.4e,
8.2.4f.

Są to opisy i analizy napisane przez osobę, której komisja wystawiła maksymalną ilość punktów.

Poniżej zamieszczamy link do fragmentu opisu i analizy punktu 8.2.1. Plik jest zapisany w formacie PDF - do jego otwarcia potrzebny jest program Acrobat Reader.

Fragment przykładowego opisu i analizy par. 8 ust. 2 pkt 1 - Pobierz

Dostęp do wszystkich wymienionych wyżej opisów i analiz otrzymacie Państwo wraz z całym Poradnikiem.

ABY OTRZYMAĆ PORADNIK "JAK PRZYGOTOWAĆ DOKUMENTACJĘ DLA KOMISJI" -STARY PORADNIK NA DYPLOMOWANEGO, NALEŻY:
1. Wpłacić kwotę 79 zł na konto:
Nr konta 69 1240 5891 1111 0010 8471 0423
Właściciel rachunku AWANS.NET ZBIGNIEW WARAKOMSKI
Adres: ul. Łokietka 78, 16-400 SUWAŁKI
Tytuł wpłaty: IMIĘ, NAZWISKO, DYPLOMOWANY STARY

2. Napisać maila na adres redakcja@awans.net Podać w nim imię i nazwisko oraz dołączyć dowód wpłaty. UWAGA! ZAWIADOMIENIE NAS MAILEM O FAKCIE WPŁATY JEST WARUNKIEM KONIECZNYM DO OTRZYMANIA PORADNIKA. W temacie maila proszę wpisać: "DYPLOMOWANY STARY". Poradnik zostanie na Państwa adres e-mail w czasie do 6 godzin - zwykle trwa to o wiele krócej.

Jeżeli nie otrzymamy powiadomienia o wpłacie mailowo - PORADNIK NIE ZOSTANIE WYSŁANY - nawet jeśli wpłata zostanie zaksięgowana na koncie! (gdyż nawet jeśli stwierdzimy wpłatę na koncie, a nie otrzymamy maila od Państwa, nie będzie znali adresu mailowego, na jaki mamy wysłać Poradnik). Proszę wziąć pod uwagę ten warunek, gdyż ewentualna reklamacja może znacznie opóźnić otrzymanie Poradnika.

Jeżeli dowód wpłaty nie będzie dołączony do maila, Poradnik zostanie wysłany po wpłynięciu środków na nasze konto, jednak nie zalecamy tej procedury.

Prosimy o dokładne stosowanie się do podanej powyżej procedury, ponieważ w przeciwnym wypadku - z powodu dużej ilości zamówień - otrzymanie Poradnika może być opóźnione.

UWAGA! Zakup Poradnika nie daje praw do otrzymywania w przyszłości jego aktualizacji bezpłatnie lub w cenie promocyjnej.

Z naszego Poradnika skorzystało już wiele osób, w tym obecni nauczyciele dyplomowani. Przytaczamy kilka opinii, jakie otrzymaliśmy na temat Poradnika.

Od dwóch dni jestem nauczycielem dyplomowanym. Teczkę układałam według Waszego poradnika. Kiedy skończyłam, sama byłam zachwycona tym, jak piękną, przejrzystą oprawę zyskał mój dorobek. Opłata mi nie przeszkadza. Książki są droższe i nie dają takich możliwości jak Internet. Dziękuję.
*
Pisząc awans oparłam się głównie na Waszym Poradniku, moje koleżanki również. Jest on bardzo potrzebny i myślę, że drobna opłata nie zaszkodzi. Dzięki, że taki serwis powstał, życzę powodzenia.(...)
*
Bardzo fachowe porady, wreszcie krok po kroku, jasno wyłożona kawa na ławę.(...)
*
Chętnie zapłacę za korzystanie z Poradnika. Jest to jedyna publikacja, która pozwala w sposób logiczny przygotować dokumentację dla komisji. Obecnie jestem na etapie układania teczki i potrzebuję pomocy, bo się gubię. Dziękuję.(...)
*
Przesyłam gorące podziękowania za pomoc w rozplanowywaniu zawartości teczki! Skorzystałam z wielu porad i przyniosło to wspaniałe rezultaty - jestem dyplomowana z maksymalną liczbą punktów za egzamin. Bardzo dziękuję p. Warakomskiemu za wszelkie sugestie. Miałam sporo materiału, ale - po doświadczeniach z mianowanego - naprawdę trudno mi było mieć pewność, czy to, jak układam teczkę, ma sens. Dzięki Państwu poradziłam sobie. Gorąco pozdrawiam! I jeszcze raz bardzo dziękuję!!!(...)
*
Porady przedstawiane przez Państwo są wspaniale opracowane i wyjątkowo pomocne w przygotowywaniu dokumentacji.(...)

  • Czy nagrodę dyrektora szkoły można zaliczyć do "innych znaczących osiągnięć w pracy zawodowej"?
  • Czy opiekę nad praktykantami umieścić w "dzieleniu się wiedzą" czy w "wykonywanie zadań na rzecz oświaty"?
  • Mam publikacje w Internecie, gdzie je teraz umieścić?
Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie Państwo na łamach Poradnika.