Zbigniew Warakomski
Jak przygotować dokumentację dla komisji?
"Stary" Poradnik dla osób ubiegających się o nadanie stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego - część 1
Ten Poradnik jest przeznaczony dla nauczycieli, którzy przed 1 września 2018 r. zakończyli staż, ale nie otrzymali oceny dorobku lub nie złożyli wniosku o postępowanie
Nauczycieli w trakcie stażu oraz rozpoczynających staż po 31 sierpnia 2018 r. zapraszamy do lektury nowego Poradnika

Wydanie VI, napisane w oparciu o Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli z dnia 1 marca 2013 r.


Szanowni Państwo!

Dostęp do kolejnych 13 rozdziałów Poradnika jest płatny. Opłata wynosi 75 zł brutto za udostępnienie Poradnika przez Internet na okres ośmiu tygodni. Po zapisaniu Poradnika na twardy dysk komputera, czas dostępu nie jest ograniczony.

Wpłacający otrzymuje swój osobisty adres internetowy, pod którym znajdzie się Poradnik. W tym czasie można go zapisać na komputerze, wydrukować etc.

Oprócz 14 rozdziałów, w których omówiony jest szczegółowo przebieg kompletowania dokumentacji - w sposób zrozumiały nawet dla laika nie mającego nic wspólnego z oświatą (od zakupu materiałów papierniczych do przekazania teczek dla kuratorium:) - otrzymujecie Państwo dostęp do plików w formacie PDF, zawierających przykłady planu rozwoju zawodowego, sprawozdania dla dyrektora, niezbędnych dokumentów, stron tytułowych itp. a  przede wszystkim do przykładów kompletnych opisów i analiz do punktów:
8.2.1,
8.2.2,
8.2.3,
8.2.4a,
8.2.4c,
8.2.4e,
8.2.4f.

Są to opisy i analizy napisane przez osobę, której komisja wystawiła maksymalną ilość punktów.

Poniżej zamieszczamy link do fragmentu opisu i analizy punktu 8.2.1. Plik jest zapisany w formacie PDF - do jego otwarcia potrzebny jest program Acrobat Reader.

Fragment przykładowego opisu i analizy par. 8 ust. 2 pkt 1 - Pobierz

Dostęp do wszystkich wymienionych wyżej opisów i analiz otrzymacie Państwo wraz z całym Poradnikiem.

Z naszego Poradnika skorzystało już wiele osób, w tym obecni nauczyciele dyplomowani. Przytaczamy kilka opinii, jakie otrzymaliśmy na temat Poradnika.

Od dwóch dni jestem nauczycielem dyplomowanym. Teczkę układałam według Waszego poradnika. Kiedy skończyłam, sama byłam zachwycona tym, jak piękną, przejrzystą oprawę zyskał mój dorobek. Opłata mi nie przeszkadza. Książki są droższe i nie dają takich możliwości jak Internet. Dziękuję.
*
Pisząc awans oparłam się głównie na Waszym Poradniku, moje koleżanki również. Jest on bardzo potrzebny i myślę, że drobna opłata nie zaszkodzi. Dzięki, że taki serwis powstał, życzę powodzenia.(...)
*
Bardzo fachowe porady, wreszcie krok po kroku, jasno wyłożona kawa na ławę.(...)
*
Chętnie zapłacę za korzystanie z Poradnika. Jest to jedyna publikacja, która pozwala w sposób logiczny przygotować dokumentację dla komisji. Obecnie jestem na etapie układania teczki i potrzebuję pomocy, bo się gubię. Dziękuję.(...)
*
Przesyłam gorące podziękowania za pomoc w rozplanowywaniu zawartości teczki! Skorzystałam z wielu porad i przyniosło to wspaniałe rezultaty - jestem dyplomowana z maksymalną liczbą punktów za egzamin. Bardzo dziękuję p. Warakomskiemu za wszelkie sugestie. Miałam sporo materiału, ale - po doświadczeniach z mianowanego - naprawdę trudno mi było mieć pewność, czy to, jak układam teczkę, ma sens. Dzięki Państwu poradziłam sobie. Gorąco pozdrawiam! I jeszcze raz bardzo dziękuję!!!(...)
*
Porady przedstawiane przez Państwo są wspaniale opracowane i wyjątkowo pomocne w przygotowywaniu dokumentacji.(...)

  • Czy nagrodę dyrektora szkoły można zaliczyć do "innych znaczących osiągnięć w pracy zawodowej"?
  • Czy opiekę nad praktykantami umieścić w "dzieleniu się wiedzą" czy w "wykonywanie zadań na rzecz oświaty"?
  • Mam publikacje w Internecie, gdzie je teraz umieścić?
Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie Państwo na łamach Poradnika.

Opłatę wnosi się na konto, którego numer otrzymacie Państwo po wysłaniu do nas maila. Osoby zainteresowane prosimy o nadesłanie zamówienia mailem na adres: redakcja@awans.net. W temacie i w treści wiadomości prosimy dopisać imię i nazwisko. W odpowiedzi nadeślemy numer konta i inne potrzebne dane.

Ze względu na to, że udostępniamy trzy poradniki: na kontraktowego, mianowanego i dyplomowanego, należy bardzo dokładnie zaznaczyć, że chodzi o Poradnik dla kandydatów na nauczyciela dyplomowanego, aby uniknąć pomyłek.

Opłaty za Poradnik można dokonać przez internet lub osobiście w banku lub na poczcie. Link do Poradnika otrzymacie Państwo w ciągu 24 godzin od momentu zawiadomienia nas mailem o fakcie wpłaty (oprócz niedziel i świąt, wtedy odpowiedź otrzymacie Państwo w najbliższy dzień roboczy przed południem). Nie musicie Państwo czekać, aż środki pojawią się na naszym koncie - wystarczy do nas napisać, że opłata została już dokonana.